Hakkımda

Hakkımda

Merhaba, ben Ali Halaç. Medyasoft‘un Ar-Ge Direktörüyüm. Ekip üyesi ve proje yöneticisi olarak gerçekleştirdiğim projeler arasında e-öğrenme, kurumsal portaller ve web siteleri, video streaming, DRM, entegrasyon, yazılım lokalizasyonu, Salesforce CRM, servis, sosyal medya takip ve cevaplama otomasyonu konuları yer alıyor.Yaklaşık yirmi yıldır yazılım teknolojileriyle ilgiliyim ve PC dergilerinde birkaç yüzün üzerinde inceleme ve makalem yayınlandı (BYTE Türkiye, PCnet, PC!, PC Magazine, ad.net, IT Business Weekly). Alfa Yayınları, Sistem Yayıncılık, Medyasoft Yayınları tarafından yayınlanmış 30’un üzerinde bilgisayar kitabının çevirmenliğini ve 15 civarında kitabın editörlüğünü yaptım. Geçmiş iş deneyimlerim arasında serbest çevirmenlik, yazarlık, multimedya geliştiriciliği, yazılım lokalizasyonu yönetimi, proje yöneticiliği, yazı işleri müdürlüğü, yayın yönetmenliği ve teknik yöneticilik yer alıyor. PMP, Salesforce Certified Administrator ve Salesforce Certified Sales Cloud Consultant sertifikalarına sahibim.
Ekiplerimizin üzerinde çalıştığı projelerden biri, “ePlatform” projesi. E-Fatura veya e-Defter mükellefiyseniz, platform-bağımsız olması, kolay kullanımı ve ölçeklenmesi, SAP ve diğer ERP sistemleriyle hızlı entegrasyon sağlayan platform-bağımsız mimarisi ve yenilikçi çok sayıda diğer özelliğiyle öne çıkan ePlatform ürün ailesini incelemenizi tavsiye ederim. Ayrıca, Unigate isimli web içerik yönetimi (WCMS) ürünümüz, THY, ING Bank, Novartis, gibi pek çok tanınmış markanın, yüksek trafikli kurumsal web sitelerinin altyapısı olarak hizmet veriyor. Unigate’in ürünleştirme sürecini TÜBİTAK Ar-Ge fonları desteği ile tamamladık ve yüzde yüz yerli ürün olarak kurumsal müşterilerimize hizmet veriyoruz.
Bu, kişisel blogum ve burada ilgilendiğim konuları ve paylaşmak istediğim şeyleri bulabileceksiniz. Bu blog’da yazdığım konular kendi görüşlerimi yansıtmaktadır ve hiçbir şekilde çalıştığım ve iş yaptığım kişi ve kurumları bağlayıcılığı yoktur.

 

View Ali Halac,PMP's profile on LinkedIn

 

About Me

Hi! My name is Ali Halaç (with ccedilla). I am working as R&D Director at Medyasoft.
Software technology is my profession and also my hobby. I have over a few hundreds of articles and reviews published in various Turkish IT magazines (BYTE Turkiye, PCnet, PC!, PC Magazine, ad.net, IT Business Weekly, etc). I translated over 20 computer books to Turkish and I am editor of about 15 computer books (published by Alfa Publishing, Sistem Publishing and Medyasoft Publishing). My past work experience includes translation, software localization, multimedia development, web site development, team/department management and publishing. I am experienced in various types of project as a team member and as Project Manager, including e-learning, corporate portals and web sites, video streaming, DRM, integration, software localization, Salesforce CRM, Service and Social Media Monitoring automation.

This is my personal blog and you will find here some things I want to share. The opinions expressed here represent my own and not those of my employer.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir